Радио Севтополис - radiosevtopolis.com

СПОРТ

ФИНАЛ НА ОБЩИНСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО БАСКЕТБОЛ

Завърши Общинското първенство по баскетбол за учебната 2019/2020г. При възрастова група 8 - 10 клас за юноши победител e отборът на ППМГ ,,Никола Обрешков“. Второто място завоюва отборът на ПХГ ,,Св.Св. Кирил и Методий“, а трети се класираха баскетболистите на ПГ ,,Иван Хаджиенов“.

продължава>

Завърши Общинското първенство по баскетбол – 5 – 7 клас

Днес в спортната зала на стадион ,,Севтополис“ се изигра финалът на Общинското първенство по баскетбол за учебната 2019/2020г. при момичета и момчета, възрастова група 5-7 клас.
При момичетата като победител в състезанието се класира отборът на ОУ,,Никола Вапцаров“. Втори завърши тимът на ОУ,,Мати Б [ … ]

продължава>

Казанлъшки ученици премериха сили в кросово бягане

Ученици 5 – 7 клас си дадоха надпревара по бягане 1 км. крос в съботната сутрин в парк „Тюлбе“. На спортното предизвикателство, по идея на 12"в" клас на ППМГ ,,Никола Обрешков", съвместно с Община Казанлък, откликнаха деца от всички казанлъшки основни училища. На стартовата линия застанаха около 40 [ … ]

продължава>

Футболистите на ПХГ „Св. Св. Кирил и Методий“ са първенци при 8 -10 клас

Приключиха финалните срещи   от Общинското първенство по футбол за учебната 2019/2020 г. от възрастова група  8-10  клас. На трето място се класира  отбора на ППМГ ,, Никола Обрешков“ . На финал днес играха  отборите  на ПХГ ,,Св. Св. Кирил и Методий“ и ПГ ,,Иван Х [ … ]

продължава>

Завърши Общинското първенство по волейбол за ученици

Днес на стадион „Севтополис“ се играха финалните срещи от Общинското първенство по волейбол за учебната 2018/2019г. при възрастова група 11-12 клас. Първи при девойките завърши отборът на ПХГ,,Св. Св. Кирил и Методий“. При юношите на най-високата стълбичка се качи отборът на ПМГ,,Никола Обрешков, [ … ]

продължава>

Финал на Общинския кръг по волейбол за 8 – 10 клас

Днес в спортната зала на стадион ,,Севтополис“ в Казанлък завърши Общинският кръг по волейбол за възрастова група 8 - 10 клас.

Първенци са волейболистките на ПХГ,,Св. Св. Кирил и Методий“ при девойките и отборът на Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт при юношите.

Момичет [ … ]

продължава>

Девойките на ПГ "Иван Хаджиенов“ и юношите на ППМГ ,, Никола Обрешков“ - №1 в баскетбола на Казанлъ

Днес в спортната зала на стадион „Севтополис“ се изигра финалът на Общинското първенство по баскетбол за учебната 2018/2019г.  при юноши и девойки от  възрастова група 11-12клас.

При девойките в състезанието като безспорен победител се класира отборът на ПГ ,,Иван Хаджиенов“. Втори завършиха моми [ … ]

продължава>

Пет сребърни медала за КСТ «Роза» от турнира в Казанлък

На 10.11. в зала «Багира», гр. Казанлък се проведе държавен турнир по спортни танци и Купа България. КСТ«Роза» при ОДК «Св. Ив.Рилски» участва с 6 танцови двойки.В турнира за Купа България, със среброто се окичиха  Стоян Петров и Елис Табакова, които се състезаваха при танцьорите над 19 год. Станд [ … ]

продължава>

Победа за ПГТТМ при юношите в Общинското първенство по футбол

Футболният отбор на Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт спечели купата в класирането за юноши, 8-10 клас, в понеделник на стадион ,,Севтополис 2“ след оспорван двубой с възпитаниците на ПГ“Иван Хаджиенов“. След края на редовното време срещата завърши при резултат 0:0 и дуз [ … ]

продължава>

Край на Общинското първенство по футбол за 5-7 клас и начало за 8-10 клас

Днес приключиха финалните срещи от Общинското първенство по футбол за учебната 2018/2019 г. от възрастова група  5-7  клас с победа за играчите от ОУ ,,Никола Вапцаров“. На трето място се класира отборът на ОУ ,,Мати Болгария“. На финал днес играха отборите на ППМГ ,,Никола Обрешков“ и ОУ ,,Никола [ … ]

продължава>

Купа и медали за Община Казанлък от международната спартакиада на учителите

Купа и медал за второ място в отборното състезание по шахмат – жени от спартакиадата подари на Кмета на Казанлък Петранка Драганова, дългогодишен треньор и състезател по шах. „Доволна съм от Вашето участие, дори повече отколкото очаквах!“, благодари за успеха Галина Стоянова.

14-та Международна с [ … ]

продължава>

КСТ "Роза" участва в държавен турнир по спортни танци

На 9-ти юни 2018 г. в спортна зала „Багира” – Арсенал, се проведе поредния кръг от Купа България, Държавен турнир по спортни танци и турнир „Изгряващи звезди”.

Организатори на събитието бяха Община Казанлък, БФСТ и КСТ „Роза” – Казанлък при ОДК „Св. Ив. Рилски”.

В турнирите взеха участие над 200 [ … ]

Надиграхме Търговище с 81:75 в Старшата възраст по баскетбол

Момчетата на от БК "Розова долина" Казанлък надиграха БК "Светкавица" Търговище с 81:75 (в частите: 11:20, 39:40, 57:59 и 81:75). Макар да започнаха с водене в първата част, тя завърши с 11:20 за Търговище. Интригата в мача се наблюдаваше в останалите 3 части, където минути преди края на всяка едн [ … ]

продължава>

Казанлъшките баскетболисти се класираха втори на турнир в Пловдив

Баскетболистите на БК "Розова долина" се завърнаха втори от провелия се в Пловдив 6-ти традиционен мемориален турнир „Тодор Ненов“.

Кадетите от града на розите в първият си мач се наложиха над отбора на БК "Марица-Каршиака" с резултат 35:18. Във вторият мач срещу отбора на "Академик" Пловдив млад [ … ]

продължава>

Казанлък бе домакин на турнир по баскетбол

В Казанлък се проведе квалификационен турнир по баскетбол за момчета до 16 години. Да припомним, че след като в края на пролетния полусезон, младите баскетболисти на „Розова долина“, успяха достойно да защитят честа на казанлъшкият баскетбол. В последния си мач в пролетния сезон те отстъпиха в реш [ … ]

продължава>

Медали, купи и торти за младите лекоатлети на Казанлък

На стадион „Севтополис“ в понеделник се проведе Общинското първенство по лека атлетика за ученици  5-7 и 8-10 клас.

Учениците се състезаваха в осем различни дисциплини, като най-много публика събра щафетата 4 х 100 м.

При 8-10 клас първо място в крайното класиране заеха юношите  на СУ „Екзарх Ан [ … ]

продължава>

Баскетболистите на „Розова долина“ спечелиха домакинството на квалификационен турнир

В края на пролетния полусезон, младите баскетболисти на „Розова долина“, успяха достойно да защитят честа на казанлъшкият баскетбол. След като отстъпиха в решаващ двубой на отбора на „Тунджа“ Ямбол, те заеха второто място в крайното класиране на Югоизточната дивизия на Българската федерация по бас [ … ]

продължава>

Волейболните игри за 5 - 7 клас приключиха

Днес на стадион „Севтополис“ в град Казанлък приключиха ученическите игри по волейбол за момичета и момчета, под егидата на Община Казанлък.

При момичетата 5 – 7 клас участваха ученички от 6 училища, а при момчетата – от 3. На финала при момичетата, възпитаничките на ОУ „Никола Вапцаров“ победиха [ … ]

продължава>

Ружди Ружди – Спортист №1 на Казанлък за 2016

„За първи път в България параспортисти влизат наравно с другите в спортна класация!“, благодари от името на параолимпийския шампион неговият треньор  Радостин Тодоров от Спортен клуб за хора с увреждания „Даниела Тодорова“, гр.Казанлък. Наградата за спортните постижения на Ружди Ружди в дисциплини [ … ]

продължава>

Да подкрепим казанлъшките младежи за участието им на Световното първенство по спортни танци

Казанлъшката танцова двойка Стоян Петров и Десислава Тенева от Клуб по стпортни танци "Роза" при ОДК "СВ. Ив. Рилски" с ръководители Ваня и Петър Радеви е номинирана от БФСД, за участие в Световното първенство по спортни танци, през месец ноември, което ще се проведе в Испания. Стоян Петров и Д [ … ]

продължава>

Факелът на Световния пробег за мир премина през Стара Загора

"За нас е изключителна чест днес да посрещнем Световния пробег за мир в Стара Загора! Подкрепяме подобни инициативи - не само защото сме избрани за Европейски град на спорта за 2017 година. Гордеем се с това, което Община Стара Загора прави за развитието и популяризирането на спорта, както и за об [ … ]

продължава>

ФК„Розова долина“ лично покани Кмета на историческия мач с „Черно море“

За първи път от 15 години футболен клуб "Розова долина" достига до среща с отбор от „А“ група и ще приеме силен съперник като "Черно море" на 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Кметът на община Казанлък Галина Стоянова и председателят на Общински съвет – Казанлък Николай Златанов полу [ … ]